КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 27 червня 2007 р. № 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг" {Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 79 від 02.02.2022}
Відповідно до статей 4 і 29 Закону України "Про дорожній рух", статті 33 Закону України "Про автомобільні дороги" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні;
{У тексті Порядку слово “Укртрансінспекція” у всіх відмінках замінено словом “Укртрансбезпека” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 100 від 04.02.2016}
{У тексті Порядку слова “відповідний підрозділ МВС, що забезпечує безпеку дорожнього руху” в усіх відмінках і формах числа замінено словами “уповноважений підрозділ Національної поліції” у відповідному відмінку і числі
згідно з Постановою КМ № 161 від 22.03.2017}
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
8) стаціонарний пункт габаритно-вагового контролю (далі - стаціонарний пункт) - позначене відповідними дорожніми знаками та розташоване поблизу проїзної частини дороги відокремлене місце для здійснення контролю навантаження на вісь (осі) транспортних засобів, загальна маса та/або габарити яких перевищують установлені параметри, де розташовані спеціальні службові приміщення, споруди з вимірювальним і зважувальним обладнанням, а також майданчики для зберігання вантажів та стоянки транспортних засобів;
9) пересувний пункт габаритно-вагового контролю (далі - пересувний пункт) - спеціалізований транспортний засіб, обладнаний вимірювальною і зважувальною технікою для здійснення контролю. Ділянка дороги на відстані 100 метрів до пересувного пункту, 50 метрів за пересувним пунктом та узбіччя дороги за напрямком руху, де розташовано пункт, вважаються його межами;
3. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 385 від 20.05.2013}
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ НАКАЗ від 28.07.2016 № 255 "Про затвердження Вимог до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування"
Відповідно до пункту 14 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування, що додаються.
І. Загальні положення
1. Ці Вимоги встановлюють вичерпний перелік облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування.
ІІ. Вимоги до пересувного пункту габаритно-вагового контролю
1. Габаритно-ваговий контроль пересувними пунктами здійснюється на спеціально обладнаних ділянках доріг I-IV категорій.
2. Пересувний пункт габаритно-вагового контролю влаштовується на автомобільних дорогах загального користування з урахуванням параметрів видимості для певної категорії дороги згідно з вимогами ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво» у спеціально обладнаних для проведення габаритно-вагового контролю місцях або на майданчиках для відпочинку, стоянках та майданчиках для короткочасної зупинки автомобілів, обладнаних перехідно-швидкісними смугами.
7. Персонал пересувного пункту має бути забезпечений спецодягом, до складу якого входить сигнальний жилет оранжевого кольору із світловідбивними елементами.
ІІІ. Вимоги до стаціонарних пунктів габаритно-вагового контролю
1. Стаціонарний пункт габаритно-вагового контролю влаштовується на автомобільних дорогах загального користування з урахуванням параметрів видимості для певної категорії дороги згідно з вимогами ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво» у спеціально обладнаних для проведення габаритно-вагового контролю місцях з перехідно-швидкісними смугами.
5. Персонал стаціонарного пункту габаритно-вагового контролю має бути забезпечений спецодягом, до комплекту якого входить сигнальний жилет оранжевого кольору із світловідбивними елементами.

- пп+.jpg (31.08 Кб) Переглянуто 5172 разів