Паризька єпархія святого Володимира Великого затвердила новий герб
"Традиційно як єпископи, так і єпархії мали герби. Однак, герби — це жанр аристократичний, який має здебільшого барокову стилістику. В нашій єпархії на зустрічах духовенства та мирянських лідерів з різних країн ми обговорювали символ, яким хотіли б лаконічно комунікувати те, ким ми є. Ми зрозуміли, що нам потрібен не герб, що має певні ностальгічні нотки і навіює спогади. Ми артикулювали наше замовлення як пошук сучасного знаку." (с)
Новоіменований єпарх Мельбурнський для українців в Австралії представив свій єпископський герб
31 березня 2020
У січні 2020 року стало відомо, що Папа Римський Франциск підтвердив вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця Миколу Бичка, ЧНІ, правлячим архиєреєм Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра й Павла, яка охоплює Австралію, Нову Зеландію та Океанію.
Архиєрейська хіротонія о. Миколи Бичка на правлячого єпископа має відбутися 26 квітня 2020 року в архикатедральному соборі св. Юра у Львові.
Інтронізацію нового єпископа заплановано провести у червні 2020 року у м. Мельбурні (Австралія).
Однією із визначальних рис єпископського служіння є єпископський герб. Зазвичай, розробляючи його, новоіменований єпископ намагається представити своє життя, визначні місця та спільноти, гасло, яким буде керуватися протягом свого служіння.
Єпископський герб отця Микола Бичка розробляв вже знаний в Українській Греко-Католицькій Церкві доктор історичних наук та голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило. Саме він підготував пояснення нового єпископського герба.
Блазон герба (геральдичний опис): У щиті срібний вилоподібний хрест, на сторонах якого по пурпуровому хресту; у верхньому червоному полі срібна квітка терну з золотим осердям і листочками, обабіч неї та внизу — по золотій кулі; у правому зеленому полі — золотий Тризуб з хрестом на середньому зубі; у лівому синьому — зі золотого тригорба виходять золотий хрест, губка та спис, над ними у срібному трикутнику Всевидяче Око. Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою єпископською митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять золоті єпископський жезл і процесійний хрест. На золотій стрічці девіз чорним: ПРЕСВЯТАЯ БОГОРОДИЦЕ, СПАСИ НАС.
Значення: Вилоподібний хрест із пурпуровими хрестиками уособлює омофор як частину богослужбового вбрання (облачення) єпископа. Тризуб із хрестом вже традиційно використовується єпархіями УГКЦ за межами України (в Канаді, США, Великобританії) для підкреслення української церковної традиції, а зелений колір конкретно уособлює Австралію та Океанію. Золотий хрест, спис і губка на тригорбі та Всевидяче Око є емблемою Чину Найсвятішого Ізбавителя. Тернова квітка має подвійне значення: 1) як асоціативний символ для Тернополя; 2) як символ страстей Христових. Три золоті кулі є атрибутами Святого Миколая.
У кольоровому зображенні герба золоті елементи можна передавати жовтим кольором, а срібні — білим або сірим. Права геральдична сторона вказана «від щитотримача», тобто для глядача вона буде ліворуч.
https://synod.ugcc.ua/data/novoimenovan ... gerb-2696/
Едмонтонська єпархія УГКЦ презентувала нову символіку
20 квітня 2021
Едмонтонська єпархія Української Греко-Католицької Церкви із благословення правлячого архиєрея владики Давида Мотюка запроваджує нову душпастирську стратегію євангелізації, частиною якої творить символіка.
Едмонтонська єпархія УГКЦ презентувала нову символіку
«У межах кампанії „Євангелізація Едмонтонської єпархії 2021“ ми звернулись до нашої громади, щоб вона допомогла нам розробити новий логотип для нашої Єпархії, образ, який би конкретно представляв нашу спільну місію Церкви — євангелізувати та ділитися Доброю Новиною Євангелія Ісуса Христа з усіма, незалежно від того, де вони перебувають на своєму вірному шляху», — йдеться в офіційному коментарі на сайті єпархії стосовно мети та доцільності створення нової єпархіальної символіки.
Значення нової символіки
Золотий церковний купол під яскравим блакитним небом був непохитним символом віри та надії для українських католиків, які вдавались до суворих умов Нового світу. Сьогодні він залишається впізнаваним образом, знайомим і привітним для всіх альбертанців, незалежно від їхнього походження.
У цьому поданні дизайнер логотипів Джуліан Хайда змоделював свій купол на честь української католицької парафії Св. Марії у містечку Во (провінція Альберта, Канада). Він пояснює: «Те, що ви бачите тут, — це два шляхи, що починаються як на Схід, так і на Захід, і сходяться на вершині, коли дві руки тримають один хрест разом». Він має на увазі східних католиків у повному спілкуванні з Римом, приєднаних до єдиної Католицької Церкви. Руки, що тягнуться вгору, також відображають наше палке бажання вступити у спілкування з дивовижністю Бога через жертовну любов Христа, яку представляє хрест.
Тут, як і в класичній іконографії, синій колір також уособлює божественність. Чим темніше блакитний, тим глибше ми входимо у життя Святої Трійці. Коло означає вічну природу Бога — без початку і кінця. Таким чином, Божа любов до нас вічна — таїнство, що не піддається нашому розумінню. На противагу цьому, золотий купол відображає славу Бога, видиме нам Божественне Світло. Його форма нагадує нам про небесне склепіння, де ми переживаємо обійми живого Бога, особливо через Святі Тайни, зокрема Євхаристію.
Нарешті, запрошення: «Іди за мною». Христос, який покликав перших учнів, також закликає кожного з нас наслідувати Його. Зображуваний та надихаючий образ, логотип Єпархії Едмонтону відображає місію Церкви — євангелізувати та ділитися Доброю Новиною Євангелія Ісуса Христа з усіма, незалежно від того, де вони перебувають на своєму вірному шляху.
Повернутись в Українська Греко-Католицька Церква та інші унійні церкви
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей