Символи Молдови

Символи країн Європи

Re: Символи Молдови

Повідомлення TheDarkMax2 » 12 вересня 2014, 22:59

ABG написав:Нормальних геральдичних традицій у цій країні фактично ніколи й не було.

Ось тільки 3 болгарські леви чомусь відомі з 14-го століття.
Mykola Chmyr написав:У нас та ж проблема - в проекти великого Державного герба намагалися запхати "князівський вінець".

Зображення
Венец из клада, найденного в 1900 г. у с. Сахновка, Каневского уезда, Киевской губернии. XII в. Киевский государственный исторический музей.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Символи Молдови

Повідомлення TheDarkMax2 » 12 вересня 2014, 23:06

ABG написав:Щодо Болгарії, то там кумедний "закомплексований" герб аж із чотирма коронами.

Летописец Иоганн Шильтбергер писал, что в конце XIV века были: "три страны, которые все три назывались Болгария."
Он имел в виду, что вместо единого государства были Видинское царство, Тырновское царство и Добруджанское княжество и каждое претендует, что оно есть Болгарское царство.

Це може пояснити 3 корони - по одній у кожного з левів.
ABG написав:Вінець над щитом завжди є статусним. І він має відображати не міфічні суверенітети, а реальний статус держави.

Ваше твердження не відповідає практиці :)
ABG написав:В Румунії ніяких монархічних символів на гербі немає.

Так, з кимось поплутав.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Символи Молдови

Повідомлення ABG » 12 вересня 2014, 23:58

TheDarkMax2 написав:Ось тільки 3 болгарські леви чомусь відомі з 14-го століття.

Вони можуть бути відомими хоч від Кайнозойської ери, але за 5 століть османської окупації ніякої нормальної геральдики розвинутися не могло.

А щодо квазігеральдичної "практики", то тут і "совкового досвіду" достатньо.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12516
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 01 серпня 2022, 14:05

Місто Твардіца (Tvardița) офіційно отримали власні герб, прапор та гімн.
Відповідний декрет 18 липня 2022 р. видала Президент Молдови.

Авторами герба і прапора є члени Національної геральдичної комісії при Президентові
Республіки Молдова Сільвіу Андрієш-Табак та Іван Думініца, художник - Андрей Гайдашенко.
Автор гімна - Георгій Дімов.

Білий/сріблястий, червоний та зелений кольори герба вказують на спорідненість мешканців Твардіці з одноплемінниками з Твардіці, що в Болгарії.
Лев - головний болгарський державний геральдичний символ, який символізує духовний зв'язок з болгарським народом у цілому.
На гербі зображений леопардоподібний лев, який повторює зображення лева з гербів болгарських колоній у південній частині Бессарабії.
Рух лева символізує шлях переселенців з болгарської Твардіці із заходу на схід (з Болгарії в Бесарабію).
Щит герба увінчаний срібною короною з трьома вежами (обов'язковий елемент міських гербів Молдови), як символ того, що Бесарабія в минулому входила до складу Молдавського князівства.

Стилізована фортеця розкриває назву міста - Твардіца - від "твердий". Ця назва також походить від того, що в околицях болгарської Твардіці колись була фортеця, яка охороняла перевал від османів. У сучасний період ця стилізована фортеця символізує силу болгарського духу і збереження культури за роки перебування жителів Твардіці в Бессарабії. Усі п'ять етапів історії Твардіці символізують 5 веж фортеці (болгарський період, царський, румунський, радянський і незалежна Республіка Молдова).

Стилізований виноград, який присутній на гербі і прапорі в їх центральній частині, символізує основне сільськогосподарське ремесло жителів Твардіці - виноградарство і виноробство. Сама фортеця також нагадує традиційну болгарську посудину (баклицу), в яку наливають напої. Це вказує на те, що жителі Твардіці відомі не тільки виноробством, але й коньяками та іншими напоями.

Наявність переважного зеленого кольору на прапорі міста символізує родючу землю Твардіці. Зелений колір також символізує працьовитість мешканців, гостинність, ввічливість і дружбу (в нашому випадку з сусідніми національностями з навколишніх сіл, а деякі з них проживають і в самому місті – гагаузи, українці, молдавани, тощо). Зелений колір також символізує церкву Св. Преп. Параскеви, яка не закривалася з 1842 р. і є пам’яткою архітектури національного значення. У Православній Церкві в день вшанування святих і преподобних прийнято священикам одягатися в богослужбові ризи зеленого кольору. З цієї причини церква в Твардіці прикрашена зовні зеленим кольором, оскільки це колір святих і святих, таких як Параскева. Духовну силу і відданість православній вірі жителів Тварді також символізують 13 виноградин грона - Христос і його 12 апостолів.

Твардиця_1.jpg
Твардиця_1.jpg (23.87 Кб) Переглянуто 3093 разів
Твардиця_2.jpg
Твардиця_2.jpg (23.29 Кб) Переглянуто 3093 разів

https://www.ndb.md/%d0%b3%d1%80%d0%b0%d ... 2UhVmIwPhs
https://www.facebook.com/dumi.nikin/pos ... SAGQqq57Hl
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 21 вересня 2022, 13:44

Primăria Oraşului Vatra
16 вересня
Prin decretul Președintelui Republicii Moldova, astăzi afost înregistrat stema și drapelul orașului Vatra:
În câmp roșu, un turn de piatră, de plan pătrat, crenelat, de argint, așezat pe talpa scutului, având înfipt în vârf un tricolor vertical albastru-galben-roșu, și acostat de două chei adosate, de asemenea de argint. În talpa scutului, în câmp de argint , o roată de șină, înaripată, neagră. Scutul timbrat de o coroană murală de argint cu trei turnuri.


Переклад (Google):
Указом Президента Республіки Молдова сьогодні зареєстровано герб і прапор міста Ватра:
У червоному полі кам’яна вежа квадратного плану, зубчаста, срібна, розміщена на основі щита, у верхній частині якої прикріплений синьо-жовто-червоний вертикальний триколор і обрамлена
двома оберненими один від одного ключами, також срібними. В основі щита, в срібному полі, залізничне колесо, крилате, чорне. Щит увінчаний срібною мурованою короною з трьома вежами.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 5731789146

Vatra-зм.jpg
Vatra-зм.jpg (36.85 Кб) Переглянуто 2662 разів

Vatra-2зм.jpg
Vatra-2зм.jpg (35.51 Кб) Переглянуто 2662 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 30 грудня 2022, 16:36

ТЕОРЕТИЧНИЙ ЛІЦЕЙ У МОЛДОВСЬКІЙ ТВАРДИЦІ ОТРИМАВ ГЕРБ І ПРАПОР
29.12.2022

29 грудня 2022 року Національна геральдична комісія при Президентові Республіки Молдова видала наказ, яким офіційну символіку Теоретичного ліцею в Твардиці, Молдова, було зареєстровано в Загальному гербовнику. Авторами герба і прапора є головний державний геральдист д-р Сільвіу Андрієш-Табак і Іван Думініка, доктор історичних наук, голова Наукового товариства болгар Республіки Молдова. Художник – Андрій Гайдашенко.
Відповідно до геральдичного опису герба, його зелене поле символізує молодість і природу в цілому. Дерево є головною геральдичною прикрасою і введено як одну з універсальних емблем науки і знань. Цей елемент також мотивується тим, що на печатці Болгарської гімназії в Болграді (ще 1858 р.) зображено стовбур зламаного старого дерева, з якого знову народжується молода гілка з рясним листям. Таким чином, ця композиція передбачає відродження з власного попелу та зв’язок із часами болгарського Просвітництва в Бессарабії.

У зазначеному гербі вид дерева - в'яз, оскільки це дерево займає особливе місце в традиційній культурі та колективному менталітеті болгарського народу. Більшість предків нинішніх твардичан емігрували в першій половині XIX століття з Південно-Східної Болгарії (місто Твардіца Слівенської області). В'яз (Старий в'яз) є сьогоднішнім символом цього регіону і зображений на гербі міста Слівен. Дерево досі існує в центрі міста і йому 1000 років.
Срібна зубчата кайма герба вказує на місто, де розташований ліцей. Він постає як втілення ідеї «фортеця, укріплене місце» і сама назва, що позначає топонім Твардиця.

Щит увінчаний університетським беретом, одним із чотирьох відмітних знаків (разом із кафедрою, відкритою книгою та золотим перснем) професора в середні віки, який сьогодні використовується лише в офіційних університетських церемоніях як викладачами, так і випускниками. Зазвичай берет для студентів був чорним, цей колір зберігся в геральдиці Республіки Молдова для вищих навчальних закладів. Синій колір берета та золоті китиці вказують на місце ліцею в ієрархії навчальних закладів Республіки Молдова як середнього, загальноосвітнього навчального закладу, що надає повну середню освіту зі ступенем бакалавра.

Девіз «Разумети и Знати» є настановою з «Історії слов’яноболгарської» Паїсія Хіландарського (1722-1773), одного з основоположників Болгарського відродження.

Прапор був розроблений на основі герба і зберіг свої основні значення.
Червоне поле полотнища, продиктоване технічним рішенням, було обрано як символ мужності, самовідданості та пристрасті, а також тому, що це загальний колір, який присутній на державних прапорах Республіки Молдова та Республіки Болгарія.


https://www.ndb.md/%d1%82%d0%b5%d0%be%d ... O-PoeLqGng

ТЕОРЕТИЧЕН ЛИЦЕЙ В МОЛДОВСКА ТВЪРДИЦАзм.jpg
ТЕОРЕТИЧЕН ЛИЦЕЙ В МОЛДОВСКА ТВЪРДИЦАзм.jpg (34.32 Кб) Переглянуто 2010 разів
ТЕОРЕТИЧЕН ЛИЦЕЙ В МОЛДОВСКА ТВЪРДИЦА2зм.jpg
ТЕОРЕТИЧЕН ЛИЦЕЙ В МОЛДОВСКА ТВЪРДИЦА2зм.jpg (23 Кб) Переглянуто 2010 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 02 жовтня 2023, 13:19

Cubolta village, Singerei District


https://www.facebook.com/groups/3592861 ... 285917847/

Cubolta village, Singerei District.-.jpg
Cubolta village, Singerei District.-.jpg (32.93 Кб) Переглянуто 672 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 26 жовтня 2023, 21:20

Sămășcani village, Șoldănești District


https://www.facebook.com/groups/flagsof ... 9787593678

Sămășcani village, Șoldănești District-зм.jpg
Sămășcani village, Șoldănești District-зм.jpg (39.38 Кб) Переглянуто 520 разів
Sămășcani village, Șoldănești District2зм.jpg
Sămășcani village, Șoldănești District2зм.jpg (33.75 Кб) Переглянуто 520 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Символи Молдови

Повідомлення Mykola Chmyr » 26 жовтня 2023, 21:22

Cucoara village, Cahul District


https://www.facebook.com/groups/flagsof ... 9787593678

Cucoara village, Cahul District.зм.jpg
Cucoara village, Cahul District.зм.jpg (33.24 Кб) Переглянуто 520 разів
Cucoara village, Cahul District.2зм.jpg
Cucoara village, Cahul District.2зм.jpg (35.1 Кб) Переглянуто 520 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3845
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Поперед.

Повернутись в Європа

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей