Сторінка 1 з 4
Обговорення проекту герба (7)

Додано:
25 березня 2011, 10:44
Славен
Доброго дня, панове геральдисти.
Прошу Вас допомогти у створенні особистого герба. З часом я викладу на ваш суд повний проект герба, а наразі хочу дізнатись чи можна у якості нашоломника викориcтати гармату. Ніби ніде у правилах, я не знайшов, що це заборонено, проте і на жодному гербі цього не зустрів.
Наперед вдячний.
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 13:23
Mykola Chmyr
Ви абсолютно праві, використання гармати в якості клейнода не заборонено, тому можете сміливо її там розмістити.
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 13:58
Славен
Дуже дякую, Миколо. Дозвольте ще одне питання: чи можна використовувати на щиті зображення хреста? Чи це можливо лише для осіб, які мають духовний сан? Мова йде про класичний православний хрест, для підкреслення конфесійної приналежності роду?
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 14:45
SVKM de L
Дозвольте, я відповім.
Хрест - це один з найдавніших, та, мабуть, найуживаніших геральдичних елементів. Саме тому його використання, безумовно, може мати місце. Проте, варто зважати на символізм, що несе конкретний вид хреста. Тобто, якщо хрест - т. зв. "ієрусалимський", то використовувати його в якості символу, що вказує на православну віру, не має сенсу. Така ж ситуація з православним хрестом, який не може бути нагадуванням про католицьку віру etc.
У Вашому випадку використання православного хреста задля нагадування про віросповідання цілком можливе.
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 15:20
Славен
SVKM de L написав:Дозвольте, я відповім.
Дуже дякую, Сергію! Мова про ось такий хрест -
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... xCross.svg
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 16:29
SVKM de L
Його використання цілком можливе.
http://www.uht.org.ua/ua/part/osobovi/article;477/ - тут він використаний як раз у такому ж самому сенсі (конфесія)
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 16:48
Славен
Дякую, приблизно так само його я і збираюсь його розмістити.
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 18:28
Славен
Панове, ще одне питання. В підборі шолома я керувався принципом, що шолом має бути сталевим (оскільки не маю прямого шляхетського роду по батьковій лінії). Звичайно це можна трактувати, як порушення основних принципів геральдичних металів - золота та срібла, проте, як на мене, ці правила були актуальні за часів, коли герби, як правило, мала шляхта. А зараз, для того, щоб не вступати у конфлікт з шляхетськими гербами, на мою думку, було б правильніше використовувати прості сталеві шоломи без прикрас. Але у деяких нових гербах, я помічаю, що золото та срібло активно використовують, а у блозуванні ніяк не згадується походження армігера. Можливо, я в чомусь помиляюсь, поясніть будь-ласка, а також підкажіть, яке принципове значення має поворот шолома, я зустрічав пояснення, що нетитулована шляхта має шоломи розвернуті геральдично вправо. Чи правильно, я розумію, що у моєму випадку має бути простий сталевий шолом розвернутий вправо?
Re: Консультація

Додано:
25 березня 2011, 21:45
ABG
У різних геральдичних системах це питання (шляхетський/нешляхетський) регулюється по-різному: в одних – формою шолома, в інших – його поворотом, а ще в інших це все не має жодного значення. З урахуванням цього в нашому реєстрі також прийнято, що форма та поворот шолома не має спеціального значення, а як матеріал вказується переважно сталь.
Re: Консультація. Обговорення проекту герба (7)

Додано:
26 березня 2011, 13:05
Славен
Дуже добре, це означає, що я не порушу ніяких правил УГТ своїм вибором. І останнє питання, можливо відповідь на нього вже десь є на форумі, тому прошу вибачення, якщо повторю його: які дії треба виконати, щоб зареєструвати герб на УГТ та скільки це коштує (якщо коштує звичайно)?
Re: Консультація. Обговорення проекту герба (7)

Додано:
26 березня 2011, 14:35
ABG
Славен написав:які дії треба виконати, щоб зареєструвати герб
Детальнішу інформацію я вислав Вам електронною поштою.
Re: Консультація. Обговорення проекту герба (7)

Додано:
28 березня 2011, 10:31
Славен
ABG написав:Детальнішу інформацію я вислав Вам електронною поштою.
Інформацію отримав, дякую. Коли буде завершено проект (в мене трохи слабувато з навиками у роботі з "фотошопом", тому цей процес відбувається досить повільно), я викладу його для обговорення на форумі, а тоді перейдемо до наведенного Вами механізму реєстрації.
Re: Обговорення проекту герба (7)

Додано:
08 квітня 2011, 10:16
Славен
Доброго дня, в додатку колаж герба. Я з часом виправлю розміри та відповідність кольорів, а наразі надайте, будь-ласка, свої коментарі на цьому етапі, дякую.
Re: Обговорення проекту герба (7)

Додано:
08 квітня 2011, 12:51
ABG
Передовсім, фігури зі щита не можуть "вилізати" за його межі, тому недопустиме таке "стирчання меча".
У щиті. Оскільки поле щита синє, то фортечна стіна мала би бути в "металі" (якщо ангел срібний, то її можна дати золотою). Чисто композиційно: цю стіну варто опустити трохи додолу, а козак-ангел може тримати меча у піднятій над головою руці – тоді й меч поміститься, і не буде накладки срібної руки на золоту стіну, і в нижньому полі вдасться трохи збільшити хрест, щоб був виразнішим.
При використанні пропонованої форми шолома доволі складно розміщати над ним ще й клейнод. У цьому разі гармата вийшла дуже маленькою і ледь помітною. Тому варто або цю гармату вилучити зовсім, або змінити форму шолома та збільшити гармату-клейнод.
Re: Обговорення проекту герба (7)

Додано:
08 квітня 2011, 13:16
Славен
Щодо "вилізання" це цілком зрозуміло, те що наразі зображено це колаж, тобто розміри будуть підігнані обов'язково - козак буде зменшений до таких розмірів, щоб меч не стирчав.
На рахунок кольорів та накладання "металів" на "метали" та "емалі" на "емаль", теж цілком згоден, я на разі у пошуку рішення кольорів, маю необхідність використовувати червоний, золотий не хочу. Буду ще думати, дякую за пораду.
Щодо шолому та клейноду, гармата буде збільшена та "посаджена" нижче. Я намагався підібрати таким чином, щоб напрямок гармати та поворот шолома були в одному напрямку. Інший шолом використовувати не можу/не хочу (ним я хочу підкреслити саме руську (Русь) традицію, а не західноєвропейську).
З рукою напевно буде найбільша проблема, оскільки змінити її неможливо, а накладання таки відбуватиметься. А що скажете, якщо стіна та козак будуть однаково в сріблі? Чи можливо це буде трактувати, як одне цілісне зображення на лазуровому полі?
Re: Обговорення проекту герба (7)

Додано:
08 квітня 2011, 13:59
Vesel
Шановне панство! В гербі поворот шолома має значення і то велике, як і забрало- опущене, чи відкрите, а також золото, срібло чи сталь. Якщо не враховувати тих вимог то вийде пародія на герб