Родові й особові герби: в чому різниця?

Герби, печатки та прапори окремих осіб і родів

Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Кайола » 08 грудня 2022, 17:24

Не знайшовши підходящої теми, вирішив створити нову. Цікавить розуміння особового й родового герба в трактовці УГТ. В моєму розумінні родовий герб - це герб, який успадковується. Один герб, який використовують декілька членів родини, є родовим. Особовий герб - це герб особи, який потенційно може стати родовим, а може і не стати - в залежності від того, чи буде він використовуватись іншими членами роду. Більш того - особових гербів може бути декілька, усі вони можуть бути у використанні, використовуватись однією особою в залежності від ситуації, мети, сфери.

Питання в наступному. Чи можна подавати на реєстрацію в УГТ декілька гербів на одну особу? Також є іще одне питання. Чи можна реєструвати родовий герб для особи, що вже померла (для можливості його використання іншими нащадками особи)? Дякую за відповіді
Кайола
 
Повідомлення: 57
З нами з: 23 листопада 2022, 10:40
Звідки: Україна

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Mykola Chmyr » 08 грудня 2022, 20:50

Кайола написав:НБільш того - особових гербів може бути декілька, усі вони можуть бути у використанні, використовуватись однією особою в залежності від ситуації, мети, сфери.


Звісно, особовий герб може з часом зазнавати змін.
Однак одне діло, коли зміни стосуються окремих доповнень, інше - розробка щоразу принципово нового знака.
Якщо ж в особи одночасно кілька різних гербів (йдеться не про манеру виконання зображення одного герба, а про геть різні зображення), це робить таку особу, скажемо так, недостатньо серйозною.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3939
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Кайола » 09 грудня 2022, 10:10

Однак одне діло, коли зміни стосуються окремих доповнень, інше - розробка щоразу принципово нового знака.
Якщо ж в особи одночасно кілька різних гербів (йдеться не про манеру виконання зображення одного герба, а про геть різні зображення), це робить таку особу, скажемо так, недостатньо серйозною.

Серйозність - це поняття не дуже сумісне з науковим підходом, як на мене (який, як бачу, намагається впроваджувати Товариство в питаннях реєстрації гербів). Більш конкретно малося на увазі, наприклад, особові герби батьків, які є різними. Для особового гербу матері є бажання дописати її нащадків (для того щоб показати можливість використання ними цього герба), й для особового герба батька - тих самих нащадків з тієї самої причини. В результаті вийде ситуація в якій для дитини цих людей буде зазначено декілька гербів.
Кайола
 
Повідомлення: 57
З нами з: 23 листопада 2022, 10:40
Звідки: Україна

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Mykola Chmyr » 09 грудня 2022, 11:36

Тоді просто успадковується герб батька, що є логічним.
Тоді особовий герб перетвориться на родовий.
Або, якщо дуже хочеться, створюється новий особовий герб на основі
гербів батька й матері.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3939
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Кайола » 09 грудня 2022, 12:30

Дякую, але питання все ж потребує для мене більшої однозначності, тому сформулюю його по-іншому. Я хочу зареєструвати герби живих бабусі та дідуся в реєстрі УГТ. Чи можу я вписати свою матір та себе в перелік осіб яким належить герб як для першого, так і для другого герба?
Кайола
 
Повідомлення: 57
З нами з: 23 листопада 2022, 10:40
Звідки: Україна

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення ABG » 10 грудня 2022, 22:03

Кайола написав:Дякую, але питання все ж потребує для мене більшої однозначності, тому сформулюю його по-іншому. Я хочу зареєструвати герби живих бабусі та дідуся в реєстрі УГТ. Чи можу я вписати свою матір та себе в перелік осіб яким належить герб як для першого, так і для другого герба?

Ні, для однієї особи реєструється один герб. Інша річ, що його пізніше можна змінювати.
У конкретному наведеному випадку для нащадків можна реєструвати герб із поєднанням символів батька і матері та поширювати на представників нових гілок родини (внуків), якщо вони згідні використовувати такий герб.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12711
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Кайола » 11 грудня 2022, 13:30

Дякую за відповідь
Кайола
 
Повідомлення: 57
З нами з: 23 листопада 2022, 10:40
Звідки: Україна

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення Кайола » 27 грудня 2022, 09:20

Вітаю з уже наступившими та наступаючими святами! Виникло ще єдне питання щодо родового гербу. Існує герб, включений до гербовнику, який був зареєстрований моїм пра-пра-пра-пра-прадідом, але в сім'ї не використовувався. Ніяких підтвердних документів наразі немає. Чи можу я його зареєструвати в якості родового герба?
Кайола
 
Повідомлення: 57
З нами з: 23 листопада 2022, 10:40
Звідки: Україна

Re: Родові й особові герби: в чому різниця?

Повідомлення ABG » 27 грудня 2022, 13:36

Кайола написав:Чи можу я його зареєструвати в якості родового герба?

Герби у реєстрі фіксуються для конкретних осіб як ОСОБОВІ.
Поняття "рід" у цьому разі абстрактне, оскільки не можна визначити яку кількість кровних родичів воно включає та чи мають ці родичі бажання використовувати такий герб.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12711
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Особові й родові символи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість