Державна митна служба України (Держмитслужба) — центральний орган митниці в Україні, що існував з 1996 по 2012 рік. Створена 29 листопада 1996 року на базі Державного митного комітету України.
Відновлена в кінці 2019 року.
Прапор і розпізнавальний знак митних органів України
Верховною Радою України 4 квітня ц.р., відповідно до статті 5 Закону України “Про митну справу в Україні” та статті 11 Митного кодексу України, прийнято постанову за №181/97-ВР “Про затвердження описів прапора та розпізнавального знака митних органів України”. Постановою затверджено описи, кольорові та схематичні зображення символів.
Опис прапора митних органів
Прапором митних органів України є прямокутне полотнище темно-синього кольору, у верхньому куті якого розміщено Державний прапор України, що займає четверту частину полотнища. У центрі вільної половини полотнища, на відстані 3/10 його ширини від верхнього краю прапора, зображений кадуцей жовтого кольору, висота якого дорівнює 2/5 ширини полотнища.
Зображення кадуцея будується за схемою, яка є невід’ємною частиною цього опису. Співвідношення ширини прапора до його довжини - 2:3. Зворотний бік прапора є дзеркальним відображенням лицьового боку.
Прапор митних органів України і його зображення завжди повинні точно відповідати кольоровому і схематичному зображенням, які додаються до цього опису.
Опис розпізнавального знака митних органів України
Розпізнавальний знак митних органів України являє собою круг синього кольору з жовтою каймою із зображенням у синьому полі жовтого кадуцея, висота якого становить 2/3 загального діаметра круга. Ширина жовтої кайми дорівнює 1/12 діаметра круга. Відстань від нижнього краю кадуцея до жовтої кайми дорівнює 1/24 діаметра круга, а від верхнього його краю до кайми - 1/8 діаметра.
Зображення кадуцея будується за схемою, яка є невід’ємною частиною цього опису.
Зображення розпізнавального знака митних органів України повинні точно відповідати схематичному зображенню, яке додається до цього опису.
Проекти символів митних органів України розробив заслужений діяч мистецтв України, член УГТ, професор Віталій Шостя.
Знак. - 1997. - Ч. 13. - С. 1.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про символіку Державної митної служби України
1. Заснувати емблему і прапор Державної митної служби України та штандарт її Голови.
2. Затвердити:
опис та малюнок емблеми Державної митної служби України (додатки N 1 і N 2);
опис та малюнок прапора Державної митної служби України (додатки N 3 і N 4);
опис та малюнок штандарта Голови Державної митної служби України (додатки N 5 і N 6);
порядок використання емблеми і прапора Державної митної служби України та штандарта Голови Державної митної служби України (додаток N 7).
3. Установити, що власний прапор може мати Академія митної служби України. Опис прапора, його малюнок та порядок використання затверджуються Головою Державної митної служби України за погодженням з Комісією державних нагород та геральдики.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 27 червня 2003 року
N 554/2003
ДОДАТОК N 1
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 року N 554/2003
ОПИС емблеми Державної митної служби України
Емблемою Державної митної служби України є зображення золотого кольору крилатого жезла Меркурія - кадуцея, увінчаного Знаком Княжої Держави Володимира Великого, накладеного на два перехрещених ключі.
Емблему вміщено у крузі зеленого кольору, прикрашеному золотим картушем з вісьмома волютами на горизонтальних осях.
Висота картуша дорівнює 3/2 діаметра зеленого круга.
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
Додаток N 2
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 соку N 554/2003
МАЛЮНОК емблеми Державної митної служби України
Глава Адмістрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
ДОДАТОК N 3
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 року N 554/2003
ОПИС прапора Державної митної служби України
Прапор Державної митної служби України являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору зі співвідношенням сторін 2:3. У верхньому лівому куті полотнища (крижі) зображено Державний Прапор України, а в центрі вільної половини - емблему Державної митної служби України.
Зображення Державного Прапора України займає четверту частину полотнища, а висота емблеми Державної митної служби України дорівнює 5/12 висоти полотнища.
Обидві сторони полотнища ідентичні.
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
Додаток N 4
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 року N 554/2003
МАЛЮНОК прапора Державної митної служби України
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
ДОДАТОК N 5
до Указу Президента України
від 27 червня 2008 року N 554/2003
ОПИС штандарта Голови Державної митної служби України
Штандарт Голови Державної митної служби України являє собою зелене квадратне полотнище розміром 90 х 90 см із зображенням у центрі емблеми Державної митної служби України. Полотнище по периметру облямовано золотою лиштвою у вигляді орнаменту з дубового і лаврового листя. Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою.
Поле зворотної сторони штандарта без зображень.
Древко штандарта дерев'яне чорного кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу, в центрі якої вміщено зображення малого Державного Герба України. Верхній край полотнища за допомогою шнура прикріплюється до основи верхівки древка.
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
Додаток N 6
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 року N 554/2003
МАЛЮНОК штандарта Голови Державної митної служби України
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
ДОДАТОК N 7
до Указу Президента України
від 27 червня 2003 року N 554/2003
ПОРЯДОК використання емблеми і прапора Державної митної служби України та штандарта Голови Державної митної служби України
1. Емблема і прапор Державної митної служби України є офіційними відмітними символами, що вказують на належність до Державної митної служби України.
2. Емблема Державної митної служби України встановлюється у службовому кабінеті Голови Державної митної служби України, а також використовується на прапорі Державної митної служби України, штандарті Голови Державної митної служби України, на знаках розрізнення форменого одягу посадових осіб митних органів України, відомчих заохочувальних відзнаках, на бланках службової документації, печатках, транспортних і спеціальних засобах, будинках та спорудах Державної митної служби України.
3. Прапор Державної митної служби України встановлюється на будинках і спорудах Державної митної служби України, крім тих, що розташовані в пунктах пропуску через державний кордон України.
4. Штандарт Голови Державної митної служби України встановлюється в службовому кабінеті Голови Державної митної служби України.
5. Відтворення зображень емблеми і прапора Державної митної служби України, штандарта Голови Державної митної служби України може бути виконано в одноколірному варіанті і допускається у пропорціях, що відповідають меті їх застосування.
6. Зображення емблеми і прапора Державної митної служби України, штандарта Голови Державної митної служби України допускається на друкованій, рекламно-інформаційній та сувенірній продукції, кіно-, відео- та фотоматеріалах, що видаються (виготовляються) Державною митною службою України або на її замовлення.
7. В інших випадках порядок використання емблеми і прапора Державної митної служби України та порядок їх виготовлення встановлюються Головою Державної митної служби України.
Глава Адміністрації Президента України В. МЕДВЕДЧУК
У Митній службі пройшли обшуки - СБУ та ДБР цікавилися символікою відомства
23 квітня 2020
У грудні 2019 року Митна служба провела закупівлю послуг з розробки символіки й концепції нової форми для відомства вартістю майже 30 тис. грн, документи щодо виконання яких були вилучені правоохоронцями.
Співробітники Служби безпеки України (СБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР) сьогодні провели обшуки в Державній митній службі через розробку символіки відомства. Як повідомили в прес-службі Державної митної служби України, в грудні 2019 року Митна служба провела закупівлю послуг з розробки символіки і концепції нової форми для відомства вартістю майже 30 тис. грн. "Сьогодні в Держмитслужбі пройшли обшуки - представники СБУ і ДБР зацікавилися гербом митниці ..." Геральдична палата "Олекса Руденко і Компаньйони" розробила нову концепцію емблеми, прапора, форми та інших елементів геральдики для Державної митної служби України. Є всі документи, що підтверджують виконання робіт підрядником у повному обсязі", - сказано в повідомленні. Згідно з повідомленням, 25 лютого проект нових геральдичних знаків був направлений у Міністерство фінансів на узгодження, після чого його має затвердити Комісія з геральдики й президент України своїм указом.
https://www.unian.ua/economics/finance/ ... AUH0ZKojUk
Неможливо не розповісти про новий герб Митниці, коли ним цікавляться правоохоронні органи — СБУ та ДБР, які вчора до нас приходили із обшуками по закупівлі нової символіки за 30 тис грн (включає в себе не тільки герб). Допоки чекаємо на його затвердження, в тому числі Президентом, розкажемо про концепцію його створення.
Перед вами — герб у формі щита сапфірово-синього кольору, в центрі — Золоті ворота, головна брама Київської Русі. Перші уявлення про Митницю з'явилися саме тоді: торговельний договір ще у 911 році між київським князем Олегом та візантійським імператором містив згадку про мито. “Руська правда” Ярослава Мудрого — найвагоміший збірник стародавнього руського права, що регулював відносини Русі із сусідніми народами у XI—XII ст., — також містила положення про мито й митні тарифи.
Золоті ворота вважалися головним місцем дислокації митниці часів Київської Русі — в описах часто фігурує поняття “митні комори”. Брама на гербі символізує надійний захист митної території держави, перехрещені ключі, що відмикають та замикають Ворота, — в’їзне та виїзне мито, а тризуб — знак княжої держави Володимира Великого.
Беручи до уваги, що нинішній герб Держмитслужби має притаманні геральдиці Російської імперії та Радянського союзу елементи, Нова митниця ініціювала розробку нового герба, прапору та форменного одягу для своїх співробітників.
Ми переконані, що з символікою, яка вбирає в себе національні традиції, маємо більше шансів згуртувати людей — і всередині Служби, і поза її межами, — аби втілити позитивні зміни на Митниці. Реформа триває.
"Беручи до уваги, що нинішній герб Держмитслужби має притаманні геральдиці Російської імперії та Радянського союзу елементи, Нова митниця ініціювала розробку нового герба, прапору та форменного одягу для своїх співробітників".
https://ips.ligazakon.net/document/kp210165?an=2КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 березня 2021 р. N 165
Київ
Про затвердження опису та зразків форменого одягу посадових осіб Державної митної служби, норм забезпечення форменим одягом і строків його носіння
Відповідно до частини другої статті 552 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
- опис та зразки форменого одягу посадових осіб Державної митної служби;
- норми забезпечення форменим одягом посадових осіб Державної митної служби та строки його носіння.
2. Установити, що посадові особи Державної митної служби забезпечуються форменим одягом, опис та зразки якого затверджено цією постановою, після закінчення установлених строків носіння форменого одягу.
3. Міністерству фінансів розробити та затвердити у тримісячний строк правила носіння форменого одягу посадовими особами Державної митної служби.
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2014 р. N 61 "Про затвердження опису та зразків форменого одягу посадових осіб Міністерства доходів і зборів, норм забезпечення форменим одягом і строків його носіння" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 18, ст. 550).
Прем'єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 березня 2021 р. N 165
ОПИС ТА ЗРАЗКИ
форменого одягу посадових осіб Державної митної служби
[...]
Геральдичним знаком - емблемою митних органів Державної митної служби є квадрат зеленого кольору з кантом жовтого кольору та вміщеним у центрі зображенням Державного Прапора України.
У верхній частині емблеми на зеленому фоні розміщено напис "UKRAINE". У нижній частині - "CUSTOMS".
Квадрат має розміри 75 х 75 міліметрів.
Співвідношення прапора до емблеми дорівнює 3/5.
Геральдичним знаком - емблемою Державної митної служби є круг зеленого кольору з кантом жовтого кольору та вміщеним у центрі зображенням кадуцея. Над кадуцеєм розміщено малий Державний Герб України.
У верхній частині емблеми по колу вміщено напис жовтим кольором "ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА". У нижній частині - "УКРАЇНА".
Діаметр зовнішнього круга 100 міліметрів, внутрішнього - 7,5 міліметра.
Нагрудний знак структурних підрозділів Державної митної служби
Нагрудний знак Державної митної служби є нашивкою темно-зеленого кольору розміром 130 х 32 міліметри. По контуру знак обрамлено окантовкою жовтого кольору. У верхній частині знака з правого боку - напис "UKRAINE", нижче напис - "CUSTOMS", гаптовані жовтою ниткою. Зліва від напису "UKRAINE" - Державний Прапор України.
Повернутись в Органи доходів та зборів України
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість