Державний архів Тернопільської області

Державний архів Тернопільської області

Повідомлення Юрій » 24 квітня 2013, 19:08

Доброго вечора усім.
Збираюсь попрацювати в читальному залі ДАТО. Можливо хтось поділиться враженнями, досвідом роботи у цьому архіві (генеалогічний пошук, робота з метричними книгами, сповідальними відомостями і т.п.).
Буду вдячний за будь-які думки чи інформацію.
Юрій
 
Повідомлення: 13
З нами з: 24 грудня 2010, 23:27

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення ABG » 24 квітня 2013, 22:53

Я працював у ДАТО десь років 6 тому. Потрапив до архіву в день, коли було якесь обмеження в обслуговуванні (чи то "санітарний день", чи щось подібне). Але як "іногороднього" мене пустили в читальний зал і принесли замовлені справи.
Архів знаходиться у центрі міста на вул. Сагайдачного. Але десь на окраїні Тернополя будують новий корпус архіву, в який згодом мають перенести всі фонди. Наскільки знаю, ніби ще все залишилося на старому місці.
У 2010 р. вийшов друком 3-й том зведеного покажчика метричних книг, у якому подано і матеріали з ДАТО. Так виглядає, що фонди переробили і поміняли номери справ, бо ті, з якими я працював, мали зовсім іншу нумерацію. Крім того, у довіднику подані не всі справи. Так, десь років 8 тому в ДАТО надійшли нові метричні книги, передані з районних відділів РАЦС. Цих книг у переліку не бачу. От записано, що, скажімо, греко-католицьких книг у ф. 487 є 862 одиниці (с. 9), а при перегляді переліку найбільшим номером справи з цього фонду виходить лише десь № 430.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення Юрій » 24 квітня 2013, 23:16

Дуже дякую, корисна інформація.Треба видно ворушитись,поки переїзд на нове місце не почався.Цікавлять там в першу чергу метричні книги православних і католицьких храмів міста Кременця.Мабуть не зайве буде подзвонити в ДАТО перед тим,як приїджати.
Юрій
 
Повідомлення: 13
З нами з: 24 грудня 2010, 23:27

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення ABG » 24 квітня 2013, 23:45

Кілька кременецьких метрик є в АГАДі у Варшаві.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення Юрій » 25 квітня 2013, 01:41

Це я мабуть знаходив їх уже з допомогою оцієї бази: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php
Про яку в свою чергу дізнався на вашому ж форумі, за що також дякую. Там,навіть не виходячи з дому знайшов кілька знайомих прізвищ. В тому числі під 1853 роком однофамільців моїх предків. Але ці метрики, здається,католицькі. Мої ж предки, які проживали у Кременці в кінці XIX ст. були православні, тож чи є зв'язок чи це просто співпадіння - я ще не з'ясував. Яка вірогідність того, що у маленькому містечку послідовно проживали дві родини з однаковим прізвищем (Гарасевич/Harasiewicz), різного віросповідання і не пов'язані між собою? Можливо в архіві щось знайду і це питання проясниться.
Юрій
 
Повідомлення: 13
З нами з: 24 грудня 2010, 23:27

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення ABG » 25 квітня 2013, 10:19

Юрій написав:Яка вірогідність того, що у маленькому містечку послідовно проживали дві родини з однаковим прізвищем (Гарасевич/Harasiewicz), різного віросповідання і не пов'язані між собою?

Можуть бути й однофамільці. Хоча більш імовірно, що один з представників роду змінив конфесію й від нього пішла ціла гілка вже в іншому віросповіданні.
Наприклад, в Австрійській монархії у змішаних конфесійно шлюбах синів записували за віросповіданням батька, а доньок - матері. Тому, скажімо, сини могли бути греко-католиками, а доньки - римо-католичками. Як результат, представники того ж самого роду належали до різних конфесій, що вимагає при дослідженні родоводу вивчати різні метричні книги.
В Російській імперії (до якої входив з кінця 18 ст. Кременець) дозволялися змішані шлюби між православними та католиками, але за умови, що діти будуть православними. Ось уже один з можливих варіантів переходу по чоловічій лінії на іншу конфесію. Хоча ще в період Речі Посполитої хтось із православних чоловіків міг перейти на католицизм. Також дає аналогічний результат.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення ABG » 17 листопада 2021, 23:02

На сайті ДАТО виставлено оцифровані деякі метричні книги:

Фонд: 487: Греко-католицькі повітові управління Тернопільського краю Галицького намісництва, з 1921 року Тернопільського воєводства (1784-1912, 1920-1944 рр.):
https://te.archives.gov.ua/index.php/e- ... f-487-op-1

Фонд 484: Єврейська синагога Кременецького повіту Волинської губернії (1870–1907 рр.):
https://te.archives.gov.ua/index.php/e- ... f-484-op-1

Описи цих фондів, а також
Фонд 485: Повітові римо-католицькі деканати Галицького намісництва (1704, 1784–1944 рр.)
Фонд 486: Парафіяльні управління православного віросповідання Кременецького повіту (1807–1944 рр.):
https://te.archives.gov.ua/index.php/e- ... -1939-roku
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Державний архів Тернопільської області

Повідомлення ABG » 17 листопада 2021, 23:08

Нові надходження метрик зібрано в новий фонд:

Фонд Р-3572: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області

Його опис: https://te.archives.gov.ua/index.php/e- ... -1939-roku
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Архіви

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей