Krutyvus написав: Прошу товариство приєдгнатися до обговорення. В основі герба лежить знак із печатки Срібнянської ратуші 18 ст., якою користувалися у діловодстві і срібнянські сотники.
Krutyvus написав:Нормальна форма для козацького прапору. Візуально різниться від корогв населених пунктів (квадратні) та обласних прапорів (прямокутні).
SVKM de L написав:Я за прямокутну форму. Зрештою, так і на практиці зручніше, при виготовлені оригіналу.
А така форма є дійсно козацькою, лише один нюанс - такі (козацькі) прапори були прапорами військовими, а не територіальними.
Krutyvus написав:SVKM de L написав:Я за прямокутну форму. Зрештою, так і на практиці зручніше, при виготовлені оригіналу.
А така форма є дійсно козацькою, лише один нюанс - такі (козацькі) прапори були прапорами військовими, а не територіальними.
Хм. Та невже?
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%BD%D1%8F
УКРАЇНА
СРІБНЯНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( четверта сесія шостого скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
20 квітня 2011 року
Про затвердження
символіки району
Керуючись пунктом 1 частини 14 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада вирішила:
1. Затвердити символіку герба і прапора району.
2. Опис символіки району додається.
Голова районної ради Г.І. Голдовський
Положення про символіку Срібнянського району (витяг).
2. Опис герба Срібнянського району.
2.1. Великий герб Срібнянського району: у голубому полі червоний щиток із золотим серцем, що увінчане такого ж кольору рицарським хрестом. Щит оточений по бокам колосками і дубовим листям, що перевиті жовто-блакитною стрічкою.
2.2. Символіка герба:
- Сяючий лицарський хрест – віра, надія, любов, випробування, спасіння, згадка про храмове свято центру району Срібного «Воздвиження Хреста Господнього», символ пріоритету у помислах та діях жителів району християнських цінностей та свідчення заселення регіону у часи християнізації Русі;
- серце – символ щирості, відкритості до співпраці, вірності дружбі, милосердя та гостинності жителів району;
- колоски – символ життя, вказівка на сільськогосподарську спеціалізацію району;
- дубове листя – символ хоробрості, шляхетності мешканців краю, натяк на географічне розташування регіону – лісостеп, згадка про населенні пункти часів Русі, коли місцеві мешканці поклонялися дубам.
2.3. При виконанні герба застосовані геральдичні кольори і метали
- голубий - близький за духом синьому кольору, символізує благородство, ніжність і вірність, і легкий сум через розуміння конечності прекрасного і неповторного в людському житті та недосяжності вічного, як недосяжна небесна блакить...;
- зелений - символ природи і молодості; він –«міст» між двома протилежними кольорами веселкового спектру -гарячим червоним і холодним синім. А тому виступає кольором надії на злагоду, мир і спокій;
- червоний – символізує хоробрість, мужність, безстрашність, повноту життя, свободу та енергію;
- золото – символ багатства, справедливості та великодушності;
ОПИС ПРАПОРА СРІБНЯНСЬКОГО РАЙОНУ
Прапор Срібнянського району являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох горизонтально розташованих кольорових смуг: верхньої - синього кольору шириною в 1/3, середньої – жовтого кольору шириною в 1/3 і нижньої - зеленого кольору в 1/3 ширини прапора.
Синій колір прапора символізує безхмарне небо і мир, жовтий колір -жовті пшеничні лани або символ достатку, зелений - надію, весну і відродження, ліси і поля.
Біля древка вертикально розміщено срібну смугу, що становить 1/8 довжини прапора, яка символізує назву районного центру - Срібне. Відношення ширини прапора до його довжини - 1:2.
На вертикальній смузі на відстані ¼ зверху розміщено герб району.
Прапор кріпиться на держаку (флагштоку), який забарвлюється в золотистий (охра) колір.
Вексилологічний опис і еталонне кольорове (масштабно зменшене) зображення прапора затверджені четвертою сесією Срібнянської районної ради шостого скликання від 20 квітня 2011 року.
За неперевіреними даними розробниками символіки району являються:
Кугот Анатолій Іванович - начальник контрольно-аналітичного відділу виконавчого апарату районної ради;
Желіба Олександр Володимирович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри права та методики викладання історико-правознавчих дисциплін Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, член Українського Геральдичного Товариства;
Блануца Андрій Васильович – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії НАН України;
Krutyvus написав: "... і легкий сум через розуміння конечності прекрасного і неповторного в людському житті та недосяжності вічного, як недосяжна небесна блакить..."
Повернутись в Чернігівська область
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість