Золотарські цехи

Пропоную до розгляду цехову геральдику/вексилологію/символіку (якщо я нічого спросоння не наплутав, то таких тем ще немає, тому створюю нову). Самому поки-що трапилось на очі Петренко М.З. Українське золотарство XVI-XVIII ст. - Наукова думка, 1969 Цитую із 27 ст.
Хтось має ще інформацію по українським золотарям (по іншим цехам пропоную робити окремі теми)? А хто такий "SMANOT"?
Реліквій золотарських цехів до нас дійшло дуже мало. У Львівському державному історичному музеї експонуються дві печатки Львівського золотарського цеху. Печатка XVII ст. вигравірувана на сріблі. В центрі, на троні, в біскупській шапці зображен святого Єлегуша (патрона золотарів) з молоточком і келихом в руках. Біля його ніг - лев, який лапами підтримує геральдичний щиток з емблемою Золотарського цеху. По краю печатки латинський напис. Друга печатка виготовлена у XVIII ст. В центрі її, в овалі, зображено лева з дворянською короною на голові, що йде на задніх лапах вліво. Довкола овала геральдичне обрамлення з князівською короною зверху. По краях печатки німецький напис.
В архівних справах є відбиток печатки Київського срібного цеху. В її центрі зображено стіл, на якому стоять келих і кофейник. Під столом різні золотарські інструменти. Над столом - дворянська корона, обабіч - обрамлення з листя рослин. Довкола напис: "Печатка цеха серебрянного и золотого 1820 г."
До наших днів збереглася корогва Ніжинського срібного цеху кінця XVIII ст. (ЧДІМ). Зроблена вона з мідної бляхи і має форму флюгарки. На одній стороні корогви, в центрі, накладний срібний медальйон овальної форми, на якому викарбувано церковний престол з дарохранильницею, келихом і Євангелієм. Ліворуч від престолу зображено постать святого на повний зріст з хрестом у лівій руці. Довкола його німба напис:"Преподобный отецъ нашъ Андроникъ златаръ Александрийский". Знизу, під престолом, другий напис: "1786 года месяца июня 6 числа". Ще нижче зображено годинник, на циферблаті якого стрілки показують 9 годин. Тут же по-латині написано: "SMANOT". Праворуч від престолу стоїть чайник, ліворуч від постаті Андроника - колесо, а під ним кофейник. Медальйон обрамлений черепашковим орнаментом. З протилежного боку, на корогві, другий накладний медальйон із срібла, такого ж розміру і форми, як і перший. Зверху на ньому викарбувана царська корона, а під нею накладена велика літера "Н", що означає "Ніжинський". Внизу під літерою, праворуч - сидяча постать, що показує указкою на дошку із зображенням голови, ліворуч - рука з терезами, під ним в'язка ключів і скринька. Біля древка напис: "Сооруженъ сей значикъ от управы серебренической Нежинской за управного старшины Федора Стефановича Шнурчевского и товарищей его Петра Корсакевича, Ивана... також и гласного Иосифа Конъесарева и всею управою братією коштомъ и стараниемъ их 1786 году июня 6 дня".
Хтось має ще інформацію по українським золотарям (по іншим цехам пропоную робити окремі теми)? А хто такий "SMANOT"?