Сторінка 1 з 1

Національні меншини України: цигани (роми)

ПовідомленняДодано: 12 січня 2010, 11:15
ABG
Щоб не створювати окремого підфоруму подаю тему на цій гілці.
Про прапор ромів (циганів) була давніше публікація в "Знаку". Ось ще доповнення на http://www.dosta.org/uk/node/330:

Гімн та прапор ромів
05/26/2008
Прапор: Лондонський конгрес міжнародної спілки ромів в 1971 році визнав прапором ромського народу червоне колесо, взявши колесо як елемент загально-індійської символіки, на двокольорову тлі, поділеному навпіл – блакитну верхню частину, що символізує небо – неосяжного батька людства, та зелену нижню частину, що є символом землі – матері людства. Цей прапор можна побачити під час різних свят та визначних подій.
Пісня „Джелєм, джелєм”, музику до якої зробив популярною Банат, а текст склав Ярко Йованович під час свого візиту до Штрутхофа, за декілька років завдяки своїй популярності стала національним гімном ромського народу. Вона була проголошена ромським гімном під час конгресу в Женеві в 1978 році, під час конгресу у Варшаві у 1990 році був опублікований офіційний текст гімну в 4 частинах.
Гімн „Джелєм, джелєм” може виконуватись в будь-якому жанрі традиційної ромської музики (східна, любовна лірика, фламенко, румба). Таке жанрове розмаїття свідчить про багатство ромських культурних традицій та взаємоповагу між різними групами ромів. Мелодія ж та слова, однак, залишаються незмінними.

romaflag.jpg
romaflag.jpg (6.91 Кб) Переглянуто 7797 разів

Re: Національні меншини України: роми

ПовідомленняДодано: 12 січня 2010, 12:08
olenasambul
а правило "не класти колір на колір" діє тільки в нас?

Re: Національні меншини України: роми

ПовідомленняДодано: 12 січня 2010, 15:35
Oskar
olenasambul написав:а правило "не класти колір на колір" діє тільки в нас?

Так це ж прапор, а не герб. На прапорах колір на колір накладати можна.

Re: Національні меншини України: роми

ПовідомленняДодано: 12 січня 2010, 16:10
olenasambul
зрозуміло )) з вексилологією ще поки на "ви".

Re: Національні меншини України: роми

ПовідомленняДодано: 12 січня 2010, 23:15
ABG
На http://www.civicua.org/news/view.html?q=1192387:

Замість герба роми використовують ряд впізнаваних символів: колесо Кібітки, підкову, колоду карт. Такими символами звичайно прикрашається книги, газети, журнали й сайти, один з цих символів зазвичай входить у логотипи заходів, присвячених циганській культурі.
На честь першого Всесвітнього ромського конгресу 8 квітня вважається Днем ромів. У деяких ромів є пов'язаний з ним звичай: увечері, в певний час, дружно виходити на вулицю з запаленими свічками.
Роми - народ, що живе в багатьох країнах світу: в Європі, Азії, а також у Північній Африці, Північній і Південній Америці та Австралії.
Загальна чисельність ромів в світі, за різними оцінками, складає до 16 млн. чоловік.
В Англії ромів називають "Gypsies" (від "Egyptians" - "єгиптяни"), в Іспанії - "Gitanos" (також від "Egiptanos" - "єгиптяни"), у Франції - "Bohemiens" ( "богемці", "чехи" ), в Італії - "Zingari", у Болгарії - "роми".
Згідно з лінгвістичним і генетичним дослідженням, предки ромів вийшли з Індії в VI столітті. Спочатку вони осіли в Передньої Азії (на території Ірану) і в Єгипті, на східних окраїнах Візантійської імперії, потім просунулися на Балканський півострів.
На початку XV-XVI століть роми розселилися по Європі (де спочатку приймалися за вихідців з Єгипту), пізніше - по Північній Африці, в XIX столітті - по Північній і Південній Америці та Австралії.

prapor_romy.png
prapor_romy.png (52.02 Кб) Переглянуто 6105 разів