Об'єднані територіальні громади

Герби, печатки, прапори та гімни міст, селищ і сіл

Об'єднані територіальні громади

Повідомлення Lisnychenko » 14 квітня 2017, 09:37

Ось деякі новостворені об'єднані територіальні громади вже бажають мати свого герба та прапора. Як з ними бути?
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 58
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Об'єднані територіальні громади

Повідомлення ABG » 14 квітня 2017, 16:54

ОТГ не є якимсь новим окремим адміністративним утворенням, а лише укрупненням місцевих рад. Тому тему переніс до "Муніципальних символів".

Принцип залишається той, що був: загальним символом ОТГ є символи титульного населеного пункту. В Україні немає однойменних міських і сільських громад, як, наприклад, у Польщі: є міська ґміна і сільська, але саме місто до останньої не входить (наприклад, міська ґміна Сянік і сільська ґміна Сянік). Очевидно, що дурницею було робити герби і для "сільради", і для титульного населеного пункту. Нічого крім плутанини з використанням подібних символів не буде.

При цьому ми практикували, що для "сіл без сільрад" також можна впроваджувати герби (зрештою, всі вони мають затверджені межі, назви, місцеві свята і т.п.). Та й розмите в законі формулювання давало таку можливість. Тому складена практика така:
- символи має лише адмінцентр громади, які одночасно є й символами всієї громади і титульного населеного пункту;
- символи має адмінцентр громади, які одночасно є й символами всієї громади і титульного населеного пункту, а також інші поселення, які входять до складу громади, а ці символи використовують як власні.

Якщо брати іноземний досвід проведення адмінреформ, то там запроваджена така ж практика: гербом комуни, ґміни чи муніципалітету є герб адміністративного центру. Правда, при цьому відміняється вся нестатусна символіка інших поселень і виходить з ужитку.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 10617
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Про символіку територіальних громад

Повідомлення Krutyvus » 09 червня 2017, 06:43

У зв\'язку з особистою позицією голови УГТ А.Гречила про \"неможливість створення гербів ОТГ\" був надісланий запит до Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Отримане наступне роз\'яснення:

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади
вул. Велика Житомирська, 9. м. Київ. 01601; тел/факс (044) 590-47-77
е-mail: BondarOYu@minregion.gov.ua

№8/13-69-07 від 13.02.2017

Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України в межах компетенції розглянув електронне звернення від 30.01.2017 N Н-470 щодо створення символіки територіальних громад та повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 22 Закону України \"Про місцеве самоврядування в Україні\" (далі - Закон) територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку (герб, прапор тощо), яка відображає їх історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції. Частиною другою статті 22 визначено, що з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районними, обласними радами може бути затверджена символіка відповідно району, області. Зміст, опис та порядок використання символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей визначаються відповідною радою згідно з законом.
Підпунктом 49 частини першої статті 26 Закону визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади.
Відповідно до підпункту 14 частини першої статті 43 Закону виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання затвердження
Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району, області. Таким чином, за місцевими радами закріплено повноваження встановлювати зміст, опис та порядок використання символіки згідно з законом. Таке рішення повинно прийматись на пленарних засіданнях місцевої ради шляхом затвердження Положення. При розробленні символіки кожна територіальна громада враховує власні історичні, культурні, соціально-економічні традиції та особливості. Місцева рада своїм актом може розробити детальну процедуру проведення конкурсу на кращий проект символіки, його попереднього розгляду та обговорення із залученням експертів з геральдики та громадськості, критерії відбору ескізів для подальшого затвердження відповідною місцевою радою.
В законодавстві відсутні інші норми, які визначають порядок створення символіки об\'єднаних територіальних громад.
З повагою
Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади С.І.Шаршов

Як бачимо, порядок створення гербів ОТГ регламентується виключно ст.22 Закону України \"Про місцеве самоврядування в Україні\" і не регламентується жодними іншими документами, в тому числі і рекомендаційними листами Адміністрації Президента України.

Тому сьогодні на Кабінет Міністрів подано наступний запит:
1. На підставі яких документів - чи лише приватної думки голови УГТ А.Гречила - вирішено, що герб ОТГ і титульного населеного пункту повинні співпадати?
2. З яких причин до сьогодні не виконаний Указ Президента України №694/2000 від 18 травня 2000р. в частині створення Державного геральдичного реєстру України?
3. Чому Комісія, яка, згідно з Положенням про Комісію державних нагород та геральдики, є органом, який працює на громадських засадах, трактує застосування положення Законів України (в т.ч. ст.22 Закону України \"Про місцеве самоврядування\"?)
Окремо хотілося б звернутися до членів УГТ з питанням – чому ваш голова за 27 років діяльності так і не спромігся на ніщо інше, крім захисту власної дисертації?
Конкеретно – де реєстр, експертиза і обласні відділення УГТ, де завтреджені правила геральдики для населених пунктів і територіальних громад України?

В.Напиткін
Автор мультимедіа-енциклопедії \"Українська геральдика\" (1998)
Автор книги \"Символіка Хмельницької області\" (2005)
Автор книги \"Символіка Хмельницької області\" (2016, краща книга року в Хмельницькій області)
Автор сайту heraldry.com.ua (з 1998р.)
Автор 146 територіальних гербів
Автор 28 приватних і корпоративних гербів


Отримав такого листа. Для роздумів товариству :)
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Про символіку територіальних громад

Повідомлення Mykola Chmyr » 09 червня 2017, 08:15

Раз такий лист з'явився, значить все зроблено правильно.

Нервова реакція не дивує - люди націлилися гроші заробляти, а їм не дають. :D

Ото й бушують.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 2834
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Про символіку територіальних громад

Повідомлення Krutyvus » 09 червня 2017, 11:23

Але який стиль!!!
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 815
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Об'єднані територіальні громади

Повідомлення ABG » 09 червня 2017, 14:13

Трохи це кумедно виглядає, коли робиться запит чиновникам, а ці добросовісно дають відписку з цитатами з закону.
Цікава побудова й запиту до Кабінету Міністрів. Мабуть наступний запит буде у "Спортлото". :D

Якщо ж відкинути істерику й усі "фантазії" суб'єкта, то мова, мабуть, йде про рішення Комісії державних нагород та геральдики, про яке вже повідомлялося на форумі. Рішення було прийняте в межах компетенції комісії. За цим рішенням були розіслані листи головам обласних рад:

ГОЛОВАМ ОБЛАСНИХ РАД

Повідомляємо, що на засіданні Комісії державних нагород та геральдики було розглянуто питання щодо формування символів об’єднаних територіальних громад.
З метою забезпечення єдиних системних підходів до розвитку геральдичної справи в Україні та ведення сучасного місцевого герботворення відповідно до геральдичних норм Комісія державних нагород та геральдики рекомендує органам місцевого самоврядування:
- утриматися від паралельного створення різних символів для об’єднаних територіальних громад (або місцевих рад) і титульних населених пунктів до врегулювання цих питань чинним законодавством;
- встановити, що затверджені (діючі) символи міст, селищ і сіл, які є адміністративними центрами об’єднаних територіальних громад, одночасно виконують функцію й символів відповідних об’єднаних територіальних громад, оскільки в Україні не планується формування об’єднаних територіальних громад з однаковими титульними назвами;
- не затверджувати місцеві символи, визначені як "символи місцевої (міської, селищної чи сільської) ради", оскільки місцеві ради є органами місцевого самоврядування, а не адміністративно-територіальними одиницями чи територіальними громадами.
Просимо довести зазначені рекомендації до відома територіальних органів місцевого самоврядування для врахування і використання в практичній роботі та вжити заходів щодо дотримання вказаних рекомендацій під час формування символів об’єднаних територіальних громад.

Заступник голови Комісії О. Дніпров

Зображення
Як бачимо, рекомендації якраз спрямовані на стримання самодіяльності й аматорства, яке активно розпочалося за останній час.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 10617
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Муніципальні символи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість